Nová rada Rössler RÖWA Signature

Nová rada Rössler RÖWA Signature

Nová rada Signature je vysokokvalitná zbraň, ktorá posúva bezpečnosť manipulácie so zbraňou pred streľbou a po výstrele na novú, vyššiu úroveň. Výrobca ju radí nad modelovú radu TITAN.

Technológia RÖSSLER Signature

Hlavne všetkých modelov Signature sú vyrobená zo špeciálnej ocele. Všetky hlavne majú priemer 17 milimetrov a majú závit M15x1 pre tlmič hluku alebo úsťovú brzdu. Hlavne majú keramickú úpravu a sú nitridované. Je tak zabezpečená odolnosť proti poškriabaniu, korózii a hlavne majú extrémnu výdrž. Výmena hlavní v zbrani je možná tak ako u všetkých typov TITAN 6. Púzdro záveru je vyrobené zo špeciálnej zliatiny obsahujúcej hliník. Povrchová úprava púzdra  je anodizáciou v čiernom, matnom prevedení . Na púzdre záveru sú dva páry otvorov so závitom na montáž základní puškohľadu, alebo picatinny lišty. Avšak model Signature si viete objednať už s fabricky pripevnenou picatinny lištou .

Rossler používa záver so 60ᵒ rotáciou pre rýchle opakovanie a so šiestimi uzamykacími ozubmi pre vysokú bezpečnosť, podobne ako pri TITAN 6. Novinkou je, že v sérii Signature je záver kombinovaný s manuálnym napínaním bicieho mechanizmu (MANUAL COCKING SYSTEM). Tento systém sa ovláda páčkou na konci záveru. 

MCS systém má tri pozície. V základnej pozícii, je páčka mierne vľavo, pružina úderníka je nenapnutá a ovládanie záveru je uzamknuté. Pre natiahnutie bicieho mechanizmu presuniete ovládaciu páčku do krajnej pravej polohy. Ak sa zo zbrane nevystrelí, môžete presunúť páčku do východiskovej pozície. Tým zbraň nebude schopná streľby, z pružiny úderníka bude vypustená energia. Toto dosiahnete stlačením gombíka pod páčkou. Pre úplné otvorenie záveru, jeho vytiahnutie z púzdra a vybitie zbrane je potrebné jemne stlačiť gombík a potlačiť páčku do ľavej krajnej polohy. S malým tréningom je možné všetky tieto úkony robiť v absolútnej tichosti.

Séria Signature má štandardne spúšť prednastavenú na odpor 750-850 gramov s krátkym chodom. 

Varianty a kalibre zbraní RÖSSLER Signature

Modely : 

Allround – polymérová pažba (MO cena od 1890€)

Luxury – naolejovaná orechová pažba (MO cena od 2125€)

Luxury thumbhole - naolejovaná orechová pažba (MO cena od 2286€)

Hunter - laminátové drevo s nastaviteľnou lícnicou (MO cena od 2466€)

Dĺžky hlavní sú 51 cm v kalibri 308 winchester a 8x57 IS a 56 cm v kalibri 30-06 Springfield. Na základe požiadaviek bude vytvorená špeciálna verzia pre spoločné poľovačky - DRIVEN HUNT s dĺžkou hlavne 47cm bez mieridiel. Všetky verzie Driven Hunt majú gumenú pätku.


Signature Allround
Signature Allround

Signature Luxury

Signature Luxury

Signature Luxury Thumbhole
Signature Luxury Thumbhole

Signature Hunter

Signature Hunter